Image Alt

Spor kalp ve ruh sağlığım için gerekli… Kaan Taşaner

“Fatmagül’ün suçu ne?” dizisinde canlandırdığı Erdoğan Yaşaran karakteri ile kısa süre içerisinde adeta bir fenomen haline gelen Kaan Taşaner, yakışıklılığı ve yeteneğiyle göz dolduruyor. Canlandırdığı karakterle son dönemlerin en popüler “kötü adamı” olan genç oyuncu Sports Life Türkiye’nin sorularını cevapladı. 
Kaan TAŞANER; ‘’Spor kalp ve ruh sağlığım için gerekli’’
Sizi “Fatmagül’ün suçu ne?” dizisinde canlandırdığınız Erdoğan Yaşaran karakteri ile tanıdık. Diziye dâhil olma sürecini bizimle paylaşır mısınız ?
Her meslektaşım gibi ben de deneme çekimlerine katılıyordum. Bizim oyuncular olarak her başlayacak projeden haberdar olmamız mümkün olmuyor. O dönem bir tesadüf eseri Cem Tatlıtuğ ie tanıştım. Beni bu projeden o haberdar etti ve deneme çekimlerine katılmam konusunda beni cesaretlendirdi. Sonuç olarak ben projeye kabul edilmiş oldum.
Canlandırdığınız “kötü adam” karakteri halk tarafından nasıl yorumlanıyor ? Sokakta hiç tepki aldınız mı ?
Hem çok olumlu hem de olumsu tepkiler aldım. Fakat olumsuz tepkilerin hiçbiri yıkıcı değildi. Daha çok serzenişte bulundu insanlar. Beni mutlu eden olumlu tepkilerin olumsuzlara göre kat kat fazla olmasıdır.
Oyunculuk serüveniniz nasıl başladı ?
1998 yılında yaşadığım şehir olan Antalya’da belediyenin açtığı bir tiyatro kursuyla başladım tiyatroya. Sadece 1 sene sürdü bu serüven çünkü konservatuar için Antalya’dan ayrılmam gerekti. Bundan sonrada hayatımda hep tiyatro oldu. 
Kariyer hedefleriniz nelerdir ?
Oyunculuk bir süreden çok süreçtir. Her hangi bir nokta, dönüm, hedef olduğuna inanmıyorum. Tek önemli olan istirarlı olmak. Bu doğrultuda hedefimin her zaman istikrarlı olmak olduğunu söyleyebilirim
Kendinize örnek aldığınız oyuncular var mı ?
Oyunculuk sanatını yüceltmeye çalışan, hakkını veren, samimiyetini muhafaza eden her oyuncu benim için örnektir.
Sporla aranız nasıl? Düzenli spor yapıyor musunuz ?
Çalışma şartlarımdan ötürü saatleri aksatsamda düzenli olarak spor yapmaya gayret ediyorum. Özel bir dal seçmesem dahi en azından koşarım. Kalp ve ruh sağlığımın buna ihtiyacı var.
Hangi spor dallarıyla ilgilendiniz ?
Lise yıllarında hayatım spordan ibaretti. Birçok spor dalıyla oldukça aktif olarak ilgilendim. Lisanlı olarak kulüp yada okul sporcusu olduğum spor dalları oldukça fazladır. Badminton, masa tenisi, futbol, basketbol, yüzme ve voleybol sporlarını profesyonel olarak oynadım.
Hangi spor dallarını takip ediyorsunuz ?
Eskisi kadar aram sıcak olmasa bile hala futbol, basketbol gibi takım oyunlarını keyifle takip ediyorum. Her hangi bir tarafta ya da fanatiklikte değilim. İşlerimden fırsat buldukça iyi bir izleyici olmaya çalışıyorum.
Sağlığınıza dikkat ediyor musunuz ?
Etmeye gayret gösteriyorum. Gösteriyorum diyorum çünkü bizim işimizde sağlığın en önemli göstergelerinden biri olan düzenli uyku şartı maalesef yerine getirilemiyor. Onun dışında daha önce söylediğim gibi kondisyonumu korumaya ve sağlıklı beslemeye çalışıyorum.
Sağlıklı bir yaşam sizin için neyi ifade eder ?
Tek kelimeyle mutluluğu !
Close