Image Alt

Sıkça Sorulan Sorular

Koşu Bandı Alırken Nelere Dikkat Etmem Gerekir ?

Size uygun koşu bandı seçerken öncelikle motor gücüne dikkat etmeniz gerekiyor.  Çünkü motor gücüne bağlı olarak her ürünün taşıma kapasitesi farklıdır. Kilonuzun en az 10kg-15kg üzerinde taşıma kapasitesine sahip ürün seçmeniz yararınıza olacaktır. Böylelikle ne kadar sık egzersiz yaparsanız yapın, ürünün motorunda herhangi bir zorlanma oluşmaz. Bunun yanında yürüme alanı hareket etme noktanızı belirlediğinden yürüme alanı en az 40cm olan ürün tercih etmeniz uygun olacaktır. Katlanabilirliği sayesinde yer kaplamayan, tekerlekleri sayesinde kolayca taşınabilen kondisyon ürünlerimiz aradığınızı bulabileceğiniz tek adrestir.

Koşu Bandında Masaj Aparatı mı yoksa Otomatik Eğim Özelliği mi Daha Etkilidir ?

İki özelliğinde kendine has avantajları bulunuyor. Otomatik eğim özelliği ile eğimli bir koşu parkurunda yürüyormuş hissine kapılırsınız. Örneğin; otomatik eğimsiz bir koşu bandında yarım saat koştuğunuzda  130 kalori harcarken, otomatik eğimi olan bir koşu bandında yine yarım saat koştuğunuzda harcadığınız kalori miktarı 240-250 olacaktır. Masaj aparatı olan koşu bandı ise egzersiz sonrası vücudun yağ parçalamasına ve sıkılaşmasına yardımcı olur. Aynı zamanda sit up aparatıyla mekik çekerek bel çevrenizi kısa zamanda forma sokabilirsiniz. 

Koşu Bandında Bandın Yağlaması Nasıl Yapılmaktadır ?

7-8 kullanımda bir cihazınızın bant kısmının yağlanması gerekmektedir. Kondisyon ürünlerimizi orijinal silikon spreylerimiz ile yağlamalısınız. Orijinal silikon spreylerimiz koşu bantlarımızda kullanılan bantlar için özel olarak geliştirilmiştir. Kullanımı ise şu şekildedir; cihazı durdurduktan sonra bandı kenar ortasından kaldırınız. Zeminin üzerine önden arkaya doğru sıkınız. Daha sonra bandın karşı tarafından aynı işlemi tekrarlayınız. Silikon sprey yüzeyde duru, hidrofobik silikon filmi oluşturur. Yüzeyde yayılma ve yağlama efekti sağlarken geniş bir sıcaklık aralığında dayanıklılığını koruyabilmektedir. Kokusuzdur ve uzun süre kullanım sağlar.

Kondisyon Bisikleti Sesli mi Çalışır ?

Kondisyon bisikletleri disk içerdiğinden çalışırken disklerin birbirine değmesi sonucu bir ses çıkarmaktadır.  Kondisyon bisikletlerimizde “Silent Belt Transmission” sistemi kullanılmakta, disklerin birbirine arada destek olmadan değerek sürtünmesine engel olmaktadır. Böylece sessiz çalışma olanağı sağlar.

3D Masaj Teknolojisi Nedir ?

3D Masaj Teknolojisi; Çok boyutlu ve bütün alanlara eşit düzeyde yayılmış masaj sağlayan, profesyonel masaj yeteneklerini masaj koltuğunda birleştiren bir sistemdir. Gerçeğini aratmayan, elle yapılabilecek bütün uzman masaj tekniklerini başarıyla uygulamakla beraber her türlü isteğe cevap verecek şekilde tasarlanmıştır.  Masaj aletlerimiz Ağrı giderici, Rahatlık, Yorgunluk Azaltıcı, Sırt&Bel, Gevşeme, Boyun&Omuz, Fizyoterapi ve Komple Program gibi 8 farklı masaj programı ile farklı yaşam tarzı süren ve çeşitli rahatsızlıklarla karşı karşıya olan kullanıcılar için geliştirilmiştir.

Close