Image Alt

Hayatım Eşittir Spor… Ece Gürsel

“Eski bir basketbolcuyum ve profesyonel lig de oynadım. Fit görünmekten ve çok sağlıklı olmak için spora önem veriyorum ve iyi hocalarla çalışıyorum. Kendimi daha rahat hissediyorum. Hayatim eşittir spor diyebilirim.”
“Yarı Farkında üç kişiyi anlatıyor. Geçmişte yaşadığım bir ilişkiyi ve o ilişki esnasında hayatıma dost olarak giren bir insanı anlatıyor. Bir adama aşıksın ve sen bu aşkı dostun olan başka bir adama anlatıyorsun. Sonra gün geliyor dostun senin sevgilin oluyor, yaşadığın aşktan daha derinini yaşatıyor sana.”
Ülkemizin en güzel kadınları arasında yer alıyorsunuz. Güzellik sırlarınız var mı ?
Çok teşekkür ederim(gülüyor). İlk sebebi genetik. Herhangi bir sırrım yok güzellik konusunda. Ama dikkat ettiğim bir takım şeyler var. Kozmetik kullanmıyorum. Makyaj ürünlerimin hepsi dermokozmetik. Parfümerilerde ya da mağazalarda satılan kozmetik ürünleri değil. Hepsi eczanelerden aldığım ürün ve kremler. Son 10 senedir kozmetik içeren ürün asla kullanmıyorum.
Sağlıklı bir yaşam için ne yapıyorsunuz ?
Sebze ve meyve ağırlıklı besleniyorum, sigara ve alkol kesinlikle yok. Hayatımda hiç sigara içmedim zaten. Alkol ise belki haftada bir kadeh şaraba izin verebiliyorum kendime. Gece hayatım yok. Düzgün ve kaliteli yaşarsan her şey istediğin gibi oluyor.
Moda sizin için neyi ifade eder ?
Moda benim için mesleğimi ifade ediyor. Profesyonel bir model olduğum için modanın içindeyim. Modaya rahatlık olarak bakıyorum.
Oldukça fit bir fiziğe sahipsiniz. Bunun sırrı nedir ?
Birincisi genetik, ikincisi ise spor yapmak. Bunun yanı sıra beslenmeme çok dikkat ediyorum. Diyet yapmıyorum ama bilinçli besleniyorum.
Sporun hayatınızdaki önemi nedir ?
Eski bir basketbolcuyum ve profesyonel lig de oynadım. Fit görünmekten ve çok sağlıklı olmak için spora önem veriyorum ve iyi hocalarla çalışıyorum. Kendimi daha rahat hissediyorum. Hayatim eşittir spor diyebilirim.
Kaç yaşından beri sporla ilgileniyorsunuz ?
4-5 yaşlarından beri spor ile ilgileniyorum. Bugüne kadar da devam ettim, hiç bırakmadım. 1-1.5 yıl sakatlığımdan dolayı bıraktım ve o kaslar hemen yağa dönüştü. Sakatlığım düzelince tekrar spora başladım.
Hangi spor dallarıyla ilgilendiniz ?
Atletizm ile başladım, basketbol ve yüzmeyle devam ettim. Son yıllarda da fitness yapıyorum.
Hangi spor dallarını takip ediyorsunuz ?
Basketbol, atletizm, yüzme, fitness…
Güzelliğinizle hep dikkat çektiniz, artık sesinizle de dikkat çekiyorsunuz. Yeni çıkardığınız albümünüz “Yarı Farkında” ile müzik dünyasına adım attınız. Albümünüzle ilgili bilgi verir misiniz ?
Alternatif tarzda bir albüm. Alternatif müzik getirdi bu albüm. Böyle açık vardı çünkü. Bütün söz ve müzikler bana ait. Albümde 11 şarkı var. Baktığınızda etnik bir çalışma oldu aslında. Müzik dünyasında kabul görmek zordur, bir de ilk albümle ses getirmek daha da zordur ama sonuçlardan memnunum. Akustik bir albüm, kayıtlar bilgisayar ortamında hazırlandı. Tüm enstrümanlar canlı çalındı. Tamamıyla müzik ön planda.
Bizim Sports Türkiye olarak albümünüzdeki favori şarkımız “ Bıçak Gibi” , Sizin albümünüzdeki en sevdiğiniz şarkı hangisi? Şarkılarınızın bir hikayesi var mı ?
Hepsi benim için önemli ve özel. Ayırt edemiyorum. Hepsi birilerini anlatıyor, beni ve yaşanmışlıkları anlatıyor. Tüm şarkılarımın bir hikayesi var. Ama albüme ismini veren Yarı Farkında nın yeri başka tabi.
Peki, “Yarı Farkında” nın hikayesi nedir ?
Yarı Farkında üç kişiyi anlatıyor. Geçmişte yaşadığım bir ilişkiyi ve o ilişki esnasında hayatıma dost olarak giren bir insanı anlatıyor. Bir adama aşıksın ve sen bu aşkı dostun olan başka bir adama anlatıyorsun. Sonra gün geliyor dostun senin sevgilin oluyor, yaşadığın aşktan daha derinini yaşatıyor sana.
Kendinize örnek aldığınız ya da rakip gördüğünüz bir isim var mı ?
Kendime rakip gördüğüm kimse yok çünkü daha çok erken. Kendimle yarışıyorum. Alternatif müzik yaptığım için örnek aldığım bir isimde yok. Beğendiğim, dinlemekten keyif aldığım isimler var tabi. Mesela; Sertab Erener, Şebnem Ferah, Özlem Tekin, Mor ve Ötesi’ni dinlerim. Emre Aydın’ı ve Nev’i çok severim.
4-5 YAŞLARINDAN BERİ SPORLA İLGİLENİYORUM. BUGÜNE KADAR DA DEVAM ETTİM. HİÇ BIRAKMADIM. 1-1,5 YIL SAKATLIĞIMDAN DOLAYI BIRAKTIM VE O KASLAR HEMEN YAĞA DÖNÜŞTÜ. SAKATLIĞIM DÜZELİNCE TEKRAR SPORA BAŞLADIM.
Close